یکصد منطقه گردشگری و چشم انداز مشهور جهان به روایت تصویر


کلیه عکس های سایت را به سهولت دریافت کنید مبل ها بازی آنلاین لرد ها [cycloneslider id ="10930"]


یکصد منطقه گردشگری و چشم انداز مشهور جهان به روایت تصویر

گردشگري به طور کلي به عنوان مسافرت تفريحي در نظر گرفته مي شود. هر چند که در سال هاي اخير شامل هرگونه مسافرتي مي شود که شخص به واسطه آن از محيط کار يا زندگي خود خارج شود. واژه گردشگر از زماني پديد آمد که افراد طبقه متوسط اقدام به مسافرت کردن نمودند. از زماني که مردم توانايي مالي بيشتري پيدا کردند و عمرشان طولاني تر شد، اين امر ممکن شد. اغلب گردشگرها بيش از هر چيز به آب و هوا، فرهنگ يا طبيعت مقصد خود علاقه مند هستند. ثروتمندان هميشه به مناطق دوردست سفر کرده اند، البته نه به صورت اتفاقي، بلکه در نهايت به يک منظور خاص: براي ديدن ساختمان هاي معروف و آثار هنري، آموختن زبان هاي جديد و چشيدن غذاهاي متفاوت. گردشگري سازمان يافته امروزه يک صنعت بسيار مهم در تمام جهان است.

مناطق گردشگری و چشم اندازهای مشهور جهان به روایت تصویر

برای مشاهده عکس ها در اندازه بزرگ و دانلود تصاویر بر روی تصویر مورد نظر خود کلیک کنید

هر مجموعه تصاویر شامل چندین تصویر متفاوت و زیبا با کیفیت بسیار عالی است ، پس از کلیک بر روی تصویر مورد نظر خود با انتخاب گزینه Next تصویر جدیدی برای شما بار گذاری می گردد

تاريخچه

سواحل دريايي از مکان هاي تفريحي بسيار مهم هستند لغت گردشگري(tourism) از کلمهtour به معناي گشتن اخذ شده که ريشه در لغت لاتين turns به معناي دور زدن، رفت و برگشت بين مبدا و مقصد و رخش دارد که از يوناني به اسپانيايي و فرانسه و در نهايت به انگليسي راه يافته است. افراد ثروتمند معمولا به اقصي نقاط جهان سفر مي کنند تا شاهکارهاي هنري را ببينند، زبان هاي جديد بياموزند، با فرهنگ هاي جديد يا با غذاهاي ديگر کشورها آشنا شوند. اصطلاحات«توريسم» و«توريست» اولين بار در سال ۱۹۳۷ توسط جامعه ملل مورد استفاده قرار گرفتند. توريسم به سفر به خارج از کشور و با مدت زمان بيش از ۲۴ ساعت اطلاق مي شود. تصويري از ماچو پيچو، کشور پرو تاريخچه توريسم در اروپا به سفرهاي زائران قرون وسطي بر مي گردد. زائران کليساي اعظم کانتربوري در انگلستان مسافرت خود را مسافرتي مذهبي دانسته و آن را تجربه اي در روز تعطيل خود تلقي مي کردند. زائران فعاليت هايي را آغاز کردند که هنوز هم آن ها را مي توان مشاهده کرد، مثلا: سوغاتي آوردن از سفر، باز کردن حساب هاي اعتباري در بانک هاي خارجي(که در قرون وسطي شبکه هاي بين المللي يهوديان و لمباردها موسس آن بودند) و استفاده از اشکال مختلف حمل و نقل. هنوز زائران در صنعت توريسم جايگاه مهمي دارند. البته اشکال سکولار آن نيز شکل گرفته اند که مي توان از بازديد از مقبره جيم موريسون در گورستان پرلاشز نام برد. در طي قرن شانزدهم در انگلستان برگزاري تورهاي بزرگ تفريحي کاملا مرسوم بود. پسران نجيب زادگان و اشراف را براي کسب تجربه به تورهاي دور اروپا اعزام مي کردند. قرن هجدهم عصر طلايي تورهاي بزرگ بود.

توريسم درماني

توريسم درماني هميشه وجود داشته ولي تا قبل از قرن هجدهم اهميت چنداني براي آن قائل نبودند. در انگلستان اين بخش به شهرهاي داراي چشمه هاي آب گرم اختصاص داشت و عموما مناطقي که آب هاي معدني داشتند براي درمان امراض مختلف از بيماري هاي روده اي گرفته تا کبدي و برونشيت مورد توجه قرار مي گرفتند.

توريسم تفريحي

کولکا کانيون در شهر آرکيوپا پروسفر تفريحي از ابداعات انگلستان بود و ريشه در عوامل جامعه شناختي داشت. بريتانيا نخستين کشور اروپايي بود که انقلاب صنعتي را آغاز نمود و جامعه صنعتي نخستين جامعه اي بود که فرصت تفريح را براي تعداد روزافزوني از مردم فراهم مي آورد. در شروع کار اين تفريحات براي طبقه کارگري ممکن نبود بلکه صاحبان ماشين توليد مالکين کارخانجات و تجار و اقتصادمدارها از اين فرصت بهره مند بودند. بدين ترتيب طبقه متوسط هم پديد آمد. در نام گذاري بسياري از اين مناطق ردپايي از اصل و ريشه بريتانيايي ديده مي شود. مثلا در نيس که اولين مرکز تفريحي ايام تعطيلات در فرانسه بود مراسم ويژه اي به نام پرومناد دزانگلي برگزار مي شود.

توريسم زمستاني

ورزش هاي زمستاني عمدتا از اختراعات طبقات مرفه بريتانيا هستند که در بدو امر در روستاهاي زرمات، والايس و سنت موريتس سوئيس در سال ۱۸۶۴ مطرح و معرفي شده اند. نخستين تور ورزشي زمستاني براي ايام تعطيل يا تعطيلات زمستاني در سال ۱۹۰۳ عازم آولبودن شد که آن هم در سوئيس بود. ورزش سازماندهي شده در بريتانيا پيش از رسيدن به کشورهاي ديگر به رونق رسيده بود. واژگان ورزش شاهد اين مدعا هستند از جمله: راگبي، فوتبال و بوکس که تماما ريشه انگليسي دارند. حتي تنيس که يک ورزش اصيل فرانسوي است از سوي بريتانيايي ها جنبه رسمي پيدا کرد و قانونمند شد و حتي اولين ميزباني رقابت هاي قهرماني در قرن نوزدهم را عهده دار شد(در ويمبلي) ورزش هاي زمستاني پاسخ طبيعي به نياز کلاس خاصي به تفريح در سردترين فصل سال بود.
پيشرفت هاي اخير
طي چند دهه اخير شاهد رشد چشمگير توريسم، به ويژه در اروپا، بوده ايم و سفر هاي بين المللي براي تعطيلات کوتاه بسيار مرسوم شده است. توريست ها از درآمد بيشتر و اوقات فراغت بيشتري برخوردار شده اند. هم چنين از سطح تحصيلات و ذائقه هاي متنوع بيشتري هم بهره مي گيرند. لذا امروزه بيش از هر زمان ديگري در پي کيفيت برتر هستند.
بدون نظر

ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم

 


صفحه 1 از 11

Copyright (C) 2010-2015 p30pic.com All rights reserved

حق کپی رایت محفوظ ... این سایت تابع قوانین کشور زیبای ایران می باشد

X close
like us on google plus