شكل مو (صاف، مجعد و فر) بستگی به شكل فولیكول یا حفره‌ای دارد كه پیاز مو در آن قرار گرفته است. یك فولیكول گرد، صاف یا به شكل ویرگول سبب به وجود آمدن موهای فر یا صاف‌تر می‌شود.
دانستنی های جالب درباره مو

 شكل به تناسب محیط

شكل فولیكول مو و به طبع شكل و فرم مو امری وراثتی است. در حقیقت وقتی موی فر یا مجعد می‌شود به این دلیل است كه میزان كراتین ساخته شده در بخشی بیشتر و در بخشی كمتر بوده و به همین علت بخش بیشتر روی قسمت كمتر فشار آورده و آن را زخم می‌كند.برخی دانشمندان معتقدند به جز عوامل ژنتیكی و وراثتی، آب و هوا نیز در این میان نقش دارد.
به طور معمول افرادی كه در مناطق گرم زندگی می‌كنند كه آفتاب تابش زیادی دارد، موهای مجعد یا كاملا فری دارند.به طور مثال در آفریقا به دلیل تابش زیاد خورشید مردم موهای كاملا فری دارند كه به موازات پوست سر رشد می‌كند و اجازه نمی‌دهد نور آفتاب به طور مستقیم به پوست سر بتابد و مغز را داغ كند. در عوض در مناطق سردسیر مردم موهای صافی دارند. این نوع موها هوا را درون خود نگاه می‌دارند و سبب گرم شدن پوست سر می‌شوند.

آرایش مو  برای خانوم ها و لوازم مناسب برای مو

برای مشاهده عکس ها در اندازه بزرگ و دانلود تصاویر بر روی تصویر مورد نظر خود کلیک کنید
هر مجموعه تصاویر شامل چندین تصویر متفاوت و زیبا با کیفیت بسیار عالی است ، پس از کلیک بر روی تصویر مورد نظر خود با انتخاب گزینه Next تصویر جدیدی برای شما بار گذاری می گردد

تصاویر این مجموعه عبارتند از :

عکس موهای موج دار طلایی رنگ
قیچی مخصوص آرایشگاه و پیرایش مو
عکس شانه سر و مو
آموزش آرایشگری و کوتاه کردن مو
عکس انواع کلاه گیس در رنگ های مختلف
عکس موی سیاه پرکلاغی
کلاه گیس مشکی مناسب برای طراحی سردرآرایشگاه
عکس کلاگیس روشن برای طراحی
عکس مو به رنگ خرمایی
عکس موی مشکی
عکس موی موجی برای تبلیغ آرایشگاه
عکس وسیله ای برای آرایش مو
آرایشگاه و رنگ های مختلف برای موی سر
عکس موی فر شده طلایی برای تبلیغات