کره گرفتن از سرشیر


کلیه عکس های سایت را به سهولت دریافت کنید مبل ها بازی آنلاین لرد ها [cycloneslider id ="10930"]


کره گرفتن از سرشیر

چطور از شیر کره بگیریم ؟

دوست دارید خودکفا باشید و خودتون در منزل از شیر و دوغ کره بدست بیارید ؟

و یا تمایل دارید لبنیات مصرفی خانواده را خودتان تهیه و تولید کنید ؟

آموزشی کامل و گام به گام به زبانی ساده از فرزانه

کره گرفتن از سرشیر

آموزش کره گرفتن از سرشیر

سرشیر یا قیماق به لایه ای که روی شیر بعداز جوشیدن به وجود میاد میگن که خیلی خوشمزه است البته هستند کسانی که از سرشیر خوششون نمیاد ونمیدونن باهاش چیکار کنن.

کره ای که از سرشیر درست میشه در بین کرمانشاه ها رواج بیشتری داره و چون گاو های کرمانشاه توی صحرا از گیاهان تازه و متنوع تغذیه میکنن کره های اونا خوش طعم تر و معروفتر از جاهای دیگه است کره کرمانشاهی که همه اسمش رو شنیدند یا توی فروشگاه ها به روغن کرمانشاهی برخورده اند این روغن یا کره کرمانشاهی از سرشیر درست میشه

چگونه از شیر و دوغ کره بگیریم ؟

ساخت کره از سرشیر به روش آسان

کره ساختن با سرشیر

آموزش کره گرفتن از سرشیر

طریقه و نحوه کره گرفتن از سرشیر

این کره رو میشه به دو طریق درست کرد یکی با مخلوط کن ویه دستگاهی به اسم مشک برقی یا به صورت دستی با قاشق چوبی و ظرف شیشه ای سرشیری که توی یخچال بوده و خنک هست رو توی ظرف ریخته و با قاشق چوبی هم میزنیم تا وقتی که کره به صورت دونه های ریز دیده بشه و آبش جدا بشه وقتی به این حالت دراومد آب یخ ( آب به دمای هوا بستگی داره اگر در تابستان کره میگیریم از آب یخ و اگر در زمستان باشه آب خنک هم کفایت میکنه ) را اضافه کرده دوباره به هم زدن ادامه میدیم تا وقتی که کره به صورت یه گلوله بزرگ جمع بشه کره رو با دست میگیریم و تا جایی که بتونیم آبش رو میگیرم در ظرفی گذاشته و با قاشق فشار میدیم تا آب های اضافی خارج بشه

نکته ای که باید یادآوری کنم اینه که هرگز گلوله بزرگ کره رو آبکش نکنید و حتما با دست از وسط آب بردارید چرا که توی آب باقیمانده سرشیر هست که باید از کره جدا بشه با آبکش کردن با کره مخلوط میشه و باعت خراب شدن کره میشه در سایت های مختلف آشپزی در مورد کره گرفتن آموزش داده شده که کره رو از آب به وسیله پارچه تمیزی محتوی کره و آب رو جدا میکنن و با پارچه فشار میدن و آب اضافی رو جدا میکنن که این مورد کره گرفتن از ماست یا دوغ هست ولی من کره ای که از ماست یا دوغ میگیرند رو هم به این روش رو قبول ندارم تجربه ای که شخصا داشتم این روش رد میکنم.

دومین روش استفاده از مخلوط کن هست به این روش که سرشیر رو داخل مخلوط کن ریخته و مقداری آب خنک یا آب یخ میریزیم چون توی مخلوط کن برای همزدن بهتر باید موادمون شل تر باشه آب رو باید از اول بریزیم و دستگاه رو روشن میکنیم وقتی کره و آب جدا شدن از هم، دستگاه رو خاموش کرده تمام مواد رو در ظرفی میریزیم و با قاشق هم میزنیم تا کره به صورت یه گلوله بزرگ دربیاد و با دست از وسط آب برمیداریم و آب اضافی رو ازش جدا کرده به کره شکل میدیم و در یخچال میزاریم.
نکته: استفاده از آب خنک یا آب یخ برای اینه که کره بهم بچسبه و گلوله بشه وگرنه مثل روغن مایع خواهد بود.

نگارنده : آموزش آشپزی : فرزانه

منبع : سایت پی سی پیک

www.p30pic.com
2 نظر

سلام دوست عزیز. مطلب تون سودمند بود. خودم امتحان کردم.? فقط یه سوال . از مایعی که از کره گرفتن باقی می مونه چه استفاده ای میشه کرد. ممنون میشم پاسخ بدین?خیلی خوب بود ، تشکر ، اگر امکان دارہ در مورد ، آموزش تھیہ انواع پنیر، کشک، انواع ماست … مطلب بگذارید ممنون میشم .
موفق باشید.ثبت نظر

منتظر پاسخ هستم

 


صفحه 1 از 11

Copyright (C) 2010-2015 p30pic.com All rights reserved

حق کپی رایت محفوظ ... این سایت تابع قوانین کشور زیبای ایران می باشد

X close
like us on google plus